Krakow Restaurant italian Cuisine

Posted on

Świetna restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę dobrze zjeść? Wśród szerokich możliwości, które proponuje kuchnia europejska powinno się zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to mnogość smaków, połączeń oraz duża dawka zdrowia.

Charakterystyczne włoskie smaki

Standardowemu Polakowi włoska kuchnia, kojarzy się głównie z pizzą i makaronem i ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoskie dania to również takie smakołyki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Popularne włoskie dania

Makarony to podstawa kuchni włoskiej. Włosi przyrządzają pasty w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie da się dodać do tej potrawy. Krakow Restaurant italian Cuisine Ryby, szeroki wybór mięs, np. jagnięce czy dziczyzna i przeróżne warzywa, sprawiają, że makarony można jeść codziennie.

Kolejnym klasycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Dobra pizza włoska to niezbyt grube ciasto i mała ilość składników. Najprostsza jej wersja to margharita z mozarellą. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie dania to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To też canelloni, gnocchi, piada i liczne desery – takich jak granita czy zabaglione. Odwiedzając włoską restaurację nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- gorgonzoli, mascarpone lub grana padano.
Zobacz film

Dodaj komentarz